Örnek Resim
  1. Haberler
  2. Makale
  3. Dinci ve Kinciler

Dinci ve Kinciler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ne söylesen aldırmıyor arsızlar

Atatürk’e küfrediyor yobazlar

Bu nasıl adalet bu nasıl düzen

Değerli dostlarım, AKP genel başkanı sayın T. Erdoğan’ın “Biz dinci ve kinci nesil yetiştireceğiz” sözünü anımsarsınız sanırım. Şimdi akla şöyle bir soru geliyor, Sayın R.T.E. bu ülkede Belediye Başkanı oldunuz, Başbakan oldunuz ve sonunda çok değerli yüce bir makam olan Cumhurbaşkanı makamına geldiniz. Tabi ki bu sıradan bir olay değildir, Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Atatürk ilke ve devrimlerinin sayesindedir. Ve siz o makama Türk halkının oylarıyla geldiniz. Ve AKP de Genel başkan olarak yani Partili Cumhurbaşkanı olarak ettiğiniz yemine sadık kalmadığınız görülmüştür. Eğer Cumhuriyet ilan edilmese Atatürk devrimleri sayesinde hilafet yani saltanat kaldırılıp parlamenter sistem getirilmese siz o makama gelebilir miydiniz? Birde bir vefasızlık örneği olarak kalkıp Atatürk ve İnönü’ ye iki ayyaş gibi yakışıksız bir kelimeyle küçümsemeye çalışıyorsunuz. Aslında Cumhurbaşkanı aynen Türk bayrağı gibi bütün ülkeyi ve milleti temsil etmelidir. Dinci ve Kinci nesil sözü bir Cumhurbaşkanının telaffuz edeceği kelimeler değildir. Sizin bu sözlerinizden midir nedir basından edindiğimiz bilgiye göre Kabataş Erkek Lisesinde Dinci ve Kinci nesilden olan birtakım zavallıların (Trollerin) Atatürk posterine bıçaklarla saldırarak parçalamışlardır. Bu ne aymazlıktır. Düşmanların bile saygı duyduğu bir dünya liderine böyle haince bir harekette bulunmak Türk gençliğine yakışmaz. Bunu yapanların kanından şüphe ederim. Atatürk Türk gençliğine verdiği değeri Türk Gençliğine hitabesinden anlaşılmaktadır. Bu tür saldırı olayları ülkemize zarar verir, bir deyim vardır derler ki; “Vatanı olmayanın dini, Aklı olmayanın Allah’ı olmaz” diye bir söz vardır. Dosta düşmana karşı birlik ve beraberlik ilkesine sahip olmamız gerekir sanırım.

ÜLKENİN HALİ

Atam sen gideli haller perişan
Bunu görmeyen göz ya kör ya şaşı
İrtica hortladı terör kol gezer
Analar bacılar döker göz yaşı

Öcalan’a sayın şehide kelle
Diyenleri halkım sen iyi belle
Katile konuşur nazik bir dille
Kral gibi yaşar terörist başı

İrticayı yurtta hakim kıldılar
Açılımı 10 Kasıma aldılar
Deniz Fenerine sessiz kaldılar
Zehir oldu halkın ekmeği aşı

Atam halkın gurur duyar seninle
Ey halkım Pir Sultan ne diyor dinle
Dostun attığı gül incitse bile
Bizleri yıldırmaz zalimin taşı

Teröristler sahtekarlar yaşıyor
AKAR der bu işe insan şaşıyor
Namuslu yaşayan aç dolaşıyor
İnanın ki çok zor mazlumun işi

İkinci bir şık sizin iktidarınız sayesinde ekonomi allak bullak siz ise hala kalkınmadan iyi durumda olduğumuzdan söz ediyorsunuz. Bu söylediklerinize siz kendiniz inanıyor musunuz? Çünkü bal demekle ağız bal olmaz yani tatlanmaz. Çarşı Pazar ateş pahası millet adeta isyanda son zamanlarda halk ucuz ekmek alabilmek için halk ekmek büfeleri önünde kuyruk oluşturmakta. Akaryakıt ve tüm tüketim ürünlerine yüz yüze varan zamlar yaptınız. Doların yükselişini bahane ediyordunuz madem öyle dolar düşünce neden zamlar devam etti? Ve İndirim olmadı. Bir de doları böyle müdahale ederek düşürmek oluyorsa neden zamanında müdahale etmediniz? Acaba bu işin içinde bir iş mi var? Diyeceğim o ki bu tür kötü yönetimlerden kurtulmanın tek çaresi halkın birlik ve beraberlik içinde oylarını bilinçli bir şekilde kullanmasında yarar vardır kanaatindeyim. Ve rahmetli Mahsuni’nin bir eseri;

BAKIN NE OLUR

Ezilenler birleşelim
Durmayın bakın ne olur
Sizi ezenlere selam
Vermeyin bakın ne olur

Hamallar atsın yükünü
Onlar götürsün tekini
Tarlada kalsın ekini
Dermeyin bakın ne olur

Şöyle bir ay et yemeyin
İşe güce de gitmeyin
Kasap bakkal ellemeyin
Sormayın bakın ne olur

Dost Mahsuni cav cav etmez
Aslan kükrer mırnav etmez
İnsan dili hav hav etmez
Ürmeyin bakın ne olur

SAYGILARIMLA AHMET AKAR

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dinci ve Kinciler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bodrum Sonsöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin