Örnek Resim
nakliyat nakliyat
Örnek Resim

YA SAHİP ÇIKACAĞIZ YA DA YIKILACAĞIZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Yüzlerce kez yazdık, söyledik;
Demokrasinin özgürlük ortamından yararlanıp, iktidarı ele geçiren dikta heveslileri asla seçimle gitmezler. Hele Din istismarcısı Faşistleri sandıkta yıkmak çok zordur.

Bu demokrasi cahillerine, “Normal Demokratik Düzenin Partileri” gibi davranır, öyle mücadele ederseniz, kaybeden ülkeniz ve Laik Cumhuriyet olur…

Siyasi ahlakın sınırları, yasa sınırlarından daha dardır. İktidar Anayasa-Yasa tanımayarak kanun sınırlarını çiğniyorsa, “Siyasi Ahlak” sınırlarını çoktan paramparça etmiş demektir. Ondan her türlü ahlaksızlığı bekleyebilirsiniz.
Demokrasi, sadece 4-5 yılda bir kez sandığa gitmek değildir. Toplumların adaletsizliğe karşı anayasadan kaynaklanan direnme hakları vardır. Hukuksuzluğa karşı çıkmak ve toplumu “Örgütlü Toplum” haline getirmek, böylece demokratik değerleri kökleştirmek, Siyasi Partilerin görevidir….

Siyasal ve Toplumsal ahlakın toplu katliama uğraması, Özal dönemi ile başlamıştı. “Benim memurum işini bilir”, “Anayasa bir defa delinmekle bir şey olmaz” diyen kimdi? Özal rahmetli olunca, ardından ne denildi?

“Ailesi ve çocukları çaldı ama kendisi iyi adamdı!”
2002’de AKP ile birlikte uygulamaya konulan emperyal plan gereği, toplumun tüm ahlaki ve inanç değerleri alt üst edildi!
Dürüstçe iş yapmak, helal kazanç unutuldu! Slogan haline gelen; “Yol bul, zengin ol da, nasıl yaparsan yap” geçerli oldu. Ülke fakirleşirken, yönetenler “Belediye Meclis üyelerinden- Milletvekillerine-Bakanlara” kadar hepsi haram yiyerek, çalarak, soyarak zenginleşti!

Toplumun önemli bir kısmı ne dedi; “Çalıyorlar ama çalışıyorlar!”
Sonunda, olacağı bizce önceden görünen felaket geldi, çattı.
Ana Muhalefet Partisi, üst üste onlarca hatayı yapabilir mi!? Bunları hata olarak kabullenmek fazla saflık olmaz mı? Reel Siyasette bu hatalar toplamına bal gibi “İhanet” denir!

DOĞRU Parti olarak, CHP Genel Başkanına hayati önemde uyarılarımızı yaptık.
Bu seçim çok zor da olsa kazanılabilir miydi? Evet! Ama hayal alemindeki CHP, Erdoğan’ı sandıkta bırakacak önerilerimizi kabul etmedi! Neler önermiştik?
-Tüm muhalefet partileri ile sadece “SEÇİM VE SANDIK GÜVENLİĞİ” için işbirliği yapalım, şu-şu bölgelerdeki sandıklarda oy kaydıracaklar, dedik, dinlemediniz!

-Sizi, “Sandıkların %101’inin güvenliğini sağladık” diye aldatan adamlarınızın mal varlıklarını araştırın ve görevden alın dedik, dinlemediniz!
-Erdoğan’ın 3’ncü kez adaylığı “Anayasa İhlal” suçudur.
Yeni Seçim Yasası, 1 yıl geçmeden uygulanmıştır. Bu seçim değildir.

SEÇİME KATILMAYACAĞINIZI ilan edin, dedik. Siz itiraz bile etmediniz!
-1’nci tur kaybedildiğinde size; “Adaylığınız kesinleştiğinde lütfen adaylıktan bu ciddi gerekçelerle çekilin” dedik. Bırakın 28 Mayıs REFERANDUM’A dönsün.
Tek Aday olan Erdoğan’a Evet-Hayır’a dönecek bu referandumda, Erdoğan sandıkta kalır, 45 gün sonra yeni CB seçimi yapılır ve Erdoğan KESİNLİKLE BİR DAHA ADAY OLAMAZ” dedik, siz ne dediğimizi bile anlamadınız!

Halbuki 2’nci turu sadece, “13 Milyon sığınmacıyı ve yeni gelecekleri kabul ediyorsan EVET’e mührü bas, sığınmacıların ülkesine dönmelerini istiyorsan HAYIR’a mührü bas” şekline döndürüp, Erdoğan’ı siyasetten emekli etmek mümkündü! Anlamadınız…

Aziz Türk Milleti;
Bu andan itibaren ne Cumhur İttifakı, ne Millet İttifakı, DOĞRU Partinin muhatabı değildir. Bunlarla elbette ki hesaplaşacağız!
Kimsenin dövünmeye, üzülmeye hakkı yoktur. Çaresiz değilsiniz, ÇARE SİZSİNİZ!
Bu kadar çapsız muhalefetle bile oyumuzu %50’ye kadar çıkarttık.

Şimdi yapmamız gereken şudur;
“Din istismarcısı Faşist Diktayı devirmek için, Kemalist Aydınlanmadan ve Atatürk İlke ve Devrimlerinden yana olanların, Ulus Devleti-Üniter Yapıyı ve Laik Cumhuriyeti savunanların DOĞRU Partide toplanmaları ve destek olmaları Şarttır.

Ya bize destek olacaksınız, ya da bizlerin tek-tek avlanıp yok olmamızı seyredeceksiniz.

Türk Milleti olarak kaderimize el koymalıyız ve cesur olmalıyız.

Ya, Büyük Atatürk’ün istediği gibi Türk Milleti olacağız, ya da yıkılacağız…

Takdir de, karar da Türk Milletinindir. Kendi düşenin ağlamaya hakkı yoktur!

Sağlık ve başarı dileklerimle

04 Haziran 2023

Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YA SAHİP ÇIKACAĞIZ YA DA YIKILACAĞIZ
Örnek Resim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yat
Örnek Resim
Giriş Yap

Bodrum Sonsöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin