Örnek Resim
 1. Haberler
 2. Dünya
 3. Prof. Dr. İlyas YILMAZER: CHP’nin YARGITAY eylemi zaman kaybıdır! İktidar darbesine karşı Özgür ÖZEL liderliğindeki CHP…

Prof. Dr. İlyas YILMAZER: CHP’nin YARGITAY eylemi zaman kaybıdır! İktidar darbesine karşı Özgür ÖZEL liderliğindeki CHP…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. İlyas YILMAZER, Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin Gezi davasından yargılanan TİP milletvekili Can ATALAY’ın hapis cezasının onanmasıyla ilgili olarak “hak ihlali” kararına karşın Yargıtay’ın tahliyeyi reddetmesi sonucu, yeni genel başkan Özgür ÖZEL liderliğindeki CHP’nin kararı DARBE olarak tanımlamasının ardından TBMM’de ADALET nöbetine başlamasını değerlendirdi.

“Bu eylemlerim çözüme katkısı sıfırdır! Zaman kaybıdır…”

İlyas YILMAZER: “CHP’nin YARGITAY eylemi zaman kaybıdır! İktidar darbesine karşı Özgür ÖZEL liderliğindeki CHP, sorunu doğru tanımlayıp gerekli açıklamaları yapmalıdır!”

SÖYLEŞİ: Prof. Dr. İlyas YILMAZER / Ayça YILMAZ 

(Youtube kanallarına ABONE olmak ücretsizdir. Kanalımızı açtığınızda, ABONE OL butonuna tıklayarak abone olabilirsiniz.)

SONSÖZ GAZETESİ

DİPLOMASI GEÇERSİZDİR!

İktidara karşı yapılması gereken açıklamaları Özgür ÖZEL liderliğindeki CHP’nin yapması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. İlyas YILMAZER, “Sorun iyi tanımlanmalıdır. Sorun yasalar çiğnenerek iktidarın devlet erklerini ele geçirmesidir” dedi.

“Yasama yoktur, yürütme zaten elinde, yargı da elinde…”

Prof. Dr. İlyas YILMAZER’in yazılı açıklaması:

 1. Sorunun tanımı:
 • RTE, darbeyle devletin tüm kurumlarını ele geçirme.
 • 1982’de kurulan Fakülteden 1981 şubatında mezun olma.
 • Ülkenin uçurumda ve pamuk ipliğiyle tutulmaya çalışıldığı…………
 • 3-aydır yeni Anayasa yaptırarak ülkeyi 1939’un Hitler Almanya’sına çevirme çalışmaları yapan RTE son olarak  muhalefete “cambaza bak” yöntemiyle Yargıtay 3. Ceza Dairesi krizini yarattı.
 • 100 senelik kazanımlar birer birer yabancılara peşkeş çekildi ve çekiliyor.
 • 2002’de Baykal’ın RTE’yi şiir okuduğu için hüküm giydi yalanı üzerine emperyalizm dev adımlarla ülkemizi yok etme kararlarını yaşama geçirmeye  başladı.

Oysa suçu 3/132 esas numaralı dosyanın konusu olan

i.                   zimmet,

ii.                 kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık,

iii.              resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile

iv.               cürüm işlemek için teşekkül oluşturmaktır.

Anayasa ve yasalarımıza göre bu yüz kızartıcı suçlardan hüküm giyenler devlette kümese bekçi seçimine bile katılamazlar.

Milletvekilliği ve başbakanlık emperyallerin emriyle yasalar çiğnenerek RTE’ye altın tepside Baykal ve cuntası tarafından sunuldu.

2014 yılında da 1982’de kurulan fakülteden 1981’in şubatında mezun oldum diye sahte bir diplomayla cumhurbaşkanlığı altın tepside Kılıçdaroğlu ve 3-kişilik cuntası tarafından Anayasa (madde 100- 101/41 vb.) ile yasalar çiğnenerek RTE’ye sunulmuştur.

“Biz onu sandıkta yeneceğiz” aldatmacasıyla 11 senede 14 seçim kaybeden kişi koskoca CHP ile yurtseverleri kandırarak RTE’nin darbe suçuna ortak olmuştur. “Sükut ikrardan sayılır” özdeyişi bu bağlamda yaşam bulmuştur.

Artık CHP 1930’ların CHP’si değil diyerek emperyal bir oyunla bir uşaktan diğerine 2010’da görev devri yaptırılmıştır. 1930’ların CHP’si dünyada bilim ve sanatta ve de kalkınmada örnek ülkesi yaratmıştır. Atatürk’ün CHP’sidir.

 1. Sorunun kalıcı çözümü:

İyi tanımlanmış zor bir sorunun yalın çözümü iyi tanımlanmamış kolay bir sorunun ileri ve karmaşık çözümünden daha güvenilirdir.

Sayın Özel ve kadrolarının halkı direnmeye çağırması, TBMM’de oturma eylemi ve benzeri etkinliklerini ayakta alkışlıyoruz. Ancak çözüme etkisi sıfır ve sıfırın altındadır (zaman kaybettiriyorlar. Eylemden sonra kapı kilitlemenin yararı olmaz.). EDU-Ulusal Çalışma Gurubu olarak çözümün Ana muhalefet partisi olarak dünya kamuoyuna yapılacak 3-4 tümcecik aşağıdaki açıklamadan geçtiğini 2014’ten beri her düzlemde haykırdık. Çok büyük başarılara da, bu bağlamda, imza attık.

————————-

DÜNYA KAMUOYUNA AÇIKLAMA (Noterden onaylı):

RTE ANAYASA VE YASALARI ÇİĞNEYEREK 1982’DE KURULAN FAKÜLTEDEN 1981 DE BİTİRDİM DİYE HAZIRLATTIĞI SAHTE DİPLOMAYLA DEVLETİN YASAMA, YARGI VE YÜRÜTME BİLEŞENLERİNİ DARBEYLE ELE GEÇİRMİŞTİR. DOLAYISIYLA ALTINA İMZA ATTIĞI ULUSAL VE ULUSLARARASI HİÇBİR SÖZLEŞME-PROJE GEÇERLİ DEĞİLDİR. Çünkü devlette süreklilik normal koşullarda esastır. Darbelerde geçerli değildir.

Saygılarımızla,

Ana Muhalefet Partisi CHP +(bu açıklamanın altına imza atacak tüm muhalefet partileri, STK’lar ve ilgili kuruluşlar hoş gelir gelir sefalar getirir.)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Prof. Dr. İlyas YILMAZER: CHP’nin YARGITAY eylemi zaman kaybıdır! İktidar darbesine karşı Özgür ÖZEL liderliğindeki CHP…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bodrum Sonsöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin