Örnek Resim

Vecdet ÖZ Yazdı: TEHLİKELİ OLAN HASTALIK DEĞİL BEDENSEL ZAFİYETTİR.!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bunu şunun için söylüyorum,

Ülkelerde tıpkı canlı organizmalar gibidir; hücrelerden ve onu koruyan sistemlerden oluşur. Tabiiki bünyesinde barındırdığı ve çevresinde bulunan zararlılara rağmen..

Eğerki sistem güçlü ve dirençli ise sorun yoktur lakin en küçük bir sendelemede toparlanamazsa soğuk algınlığından başlayarak ağır enfeksiyonlara ve kansere kadar uzanan felaketler zinciri devreye girer..

Nasıl ki organizmanın yapı taşı hücrelerse bir ülkenin yapı taşı da insanlardır. Hücreler sağlıklı ve fonksiyonlarına sadıksa sistem görevini layıkıyla yerine getirir ve sorun kalmaz.

Bu nedenle bir ülkede yaşayan bireyin varlık ve yurttaşlık bilincinin geliştirilmesi sistemin sağlıklı işlemesi açısından çok önemlidir ve ihmal edilemez..

Ülke insanı, istikbale dair taşıdığı kişisel mesuliyetin farkında değilse o ülkenin kalkınması, huzura ve refaha kavuşması asla mümkün olamaz..

Her insan kendi ülkesinin sorumlu bir vatandaşı ve yaşam mimarı olmak zorundadır..

Bu ise ancak bizlerin yaş grubunda olanların ilk okulda almış olduğu “Yurttaşlık, Aile ve Hayat Bilgisi” dersleri ve bunu aktarabilecek milli bilince vakıf öğretmenlerle mümkündür..

Şartlar ve yetenekler kişiyi doktor, mühendis, öğretmen, tüccar, subay, bilim insanı, işçi, memur, çiftçi, kaymakam, vali ya da bakan yapabilir; meslek kişisel bir kazanımdır;

Lakin mesleği ne olursa olsun ilk okulda almış olduğu Yurttaşlık, Aile ve Hayat Bilgisi müfredatı ile bilinçlendirilmiş her birey; şahsi menfaati ve ikbali için değil mesleki bilgisiyle, aklıyla, ruhuyla ve tüm özbenliğiyle milli servetin, toplumsal vicdanın, ahlakın kurucusu ve koruyucusu olabilmek için çaba gösterir ve tüm varlığını vatanına ve milletine adar..

Bir ülke ancak bu şekilde kalkınır ve güçlü bir devlet, eğitimli ve refah içinde bir millet yapısı tesis edilmiş olur!

Finlandiya buna en güzel örnektir..

Finlandiya’nın kalkınma sürecini anlatan ve yol göstericisi olan Rus yazar Grigoriy Petrov’un yazdığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” adlı kitap Mustafa Kemal Atatürk‘ün de dikkatini çekmiştir. Kitabı okuyan ve beğenen Atatürk, kitabın okul müfredatına konulmasını istemiştir.

Dilerim bir gün elimize iktidar olma fırsatı geçer de bu tarihi vasiyeti en mükemmel şekilde yerine getiririz..

Dr. Vecdet Öz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Vecdet ÖZ Yazdı: TEHLİKELİ OLAN HASTALIK DEĞİL BEDENSEL ZAFİYETTİR.!
Örnek Resim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yat
Örnek Resim
Giriş Yap

Bodrum Sonsöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin